Kontakta 4H

Du kan alltid kontakta 4H:s riksförbund om du inte vet exakt vem du vill nå. Du når oss enklast via e-post info@4h.se. Riksförbundskansliet har telefontid mellan klockan 09.00-11.00, tisdag, torsdag och fredag.

Avvikande telefontider till kansliet:

Tisdag 15 november och torsdag 17 november har kansliet stängt, ingen telefontid.

Riksförbundskansli

Besöks- och postadress:

Riksförbundet Sveriges 4H

Stora Malmsvägen 7

641 50 Katrineholm

Mejl och telefon

0150-503 80

info@4h.se

Fakturauppgifter

Faktura via mejl till: inbox.lev.869317@arkivplats.se

Generalsekreterare

Bodil Åström

E-post: bodil.astrom@4h.se

Tel: 070-972 23 07

 

Verksamhetsutv. / projektchef

Malin Widell

malin.widell@4h.se

 

Kommunikatör och projektledare

Emelie Schlyter

E-post: emelie.schlyter@4h.se

Tel: 072 853 23 60

Administration / verksamhetsutv.

Marie Söderkvist och Maria Jansson

info@4h.se

 

 

Kansli och administration

Karin Jonsson 

karin.jonsson@4h.se

 

Ekonomi

Kristin Eriksson

kristin.eriksson@4h.se

072-853 23 66

 

Löneadministration / vissa HR-frågor

Linn Henningsson och Inka Sandelius

loneservice@4h.se

072-853 23 63

Regionkonsulenter/Verksamhetsledare

Regionkonsulent Kronoberg

Sofia Lindwall Ek

sofia.ek@4h.se

073-53 53 515

 

Regionkonsulent Uppsala

Ellen Johansson Wiss

ellen.johansson@4h.se

073-03 88 303

 

Regionkonsulent Västra Götaland

Antonia Mossberg

antonia.mossberg@4h.se

0709-72 20 72

Regionkonsulent Stockholm

Kaisa Karlsson

kaisa.karlsson@4h.se

076-025 ​24 44

 

Regionkonsulent Halland

Per Norrman

per.norrman@4h.se

 

 

Regionkonsulent Jönköping

Per Carlsson

per.carlsson@4h.se

 

Regionkonsulent Norrbotten

Gunilla Melchersson

gunilla.melchersson@4h.se

 

 

Regionkontakt Skåne

Annika Månsson

annika.mansson@4h.se

 

 

Regionkontakt övriga områden

Malin Widell

malin.widell@4h.se

073-143 93 87

Riksförbundsstyrelsen Sveriges 4H

Ordförande Sveriges 4H

Katarina Ulfsparre

katarina.ulfsparre@4h.se 

Valberedningen

Ella Nyström (sammankallande)

valberedning@4h.se

4H-gårdar

Besök sidan 4H-gårdar för att hitta kontaktuppgifter till Sveriges olika 4H-gårdar.

4H-gårdscertifiering

Sofia Lindwall Ek

sofia.ek@4h.se

073-53 53 515

Sakkunnig 4H-gårdspedagogik

Annika Hemingstam

annika.hemingstam@4h.se

För frågor om utomhuspedagogik eller liknande kopplat till 4H-gårdsverksamhet.

4H-klubbar och länsförbund

För att se vilka 4H-klubbar som finns nära dig kan du använda vårt medlemssystem Antribe. Du kan även hitta lokala klubbar via länsförbunden nedan.