Kontakta Rix17 ledningsgruppen

Om du har frågor kring Rix17 får du gärna kontakta oss i ledningsgruppen för Rix17.

Hemsidan uppdateras kontinuerligt och titta även in på vår facebook-sida och instagram-sida för att hålla dig uppdaterad med senaste informationen.

Ledningsgruppen för Rix17, mail och ansvarsområden:

Joakim Widerström joakim.widerstrom@skanes4h.se – Lägerchef och ekonomi

Svarar även på frågor kring anmälan, länsledar och funkis-kontakt.

Amanda Ryberg-Welander  amanda.r.welander@skanes4h.se – Sjukvård och ekonomi

Andreas Jepsen andreas.jepsen@skanes4h.se – Program

Gustav Persson gustav.persson@skanes4h.se – Område

Henry Persson henry.persson@skanes4h.se – Vakt och Område

Sandra Malmqvist sandra.malmqvist@skanes4h.se – Funktionärer

Har koll på funktionärer tillsammans med Joakim.

Anna Ranvide anna.ranvide@skanes4h.se – Café

Frågor & Svar

Finns det eluttag på lägerområdet?

Under lägret kommer man att kunna ladda telefoner och annan elektronik till till en viss kostnad.

Hur anmäler jag mig till Rix17?

Du anmäler dig genom att klicka på anmälan, läsa igenom informationen och sedan gå vidare till lägershoppen.

Ska man ha med sig ett eget tält?

Vad gäller tält ser det lite olika ut beroende på vilket länsförbund du åker med. Länsledarna för det län du tillhör brukar komma med information om detta. Ibland kan länsledarna erbjuda tältplatser i större militärtält som delas med andra deltagare i länet eller så tar du med dig ett eget tält och delar med kompisar.

Riktlinjer kring alkohol och droger på Rix17!?

På lägret har vi nolltolerans mot både alkohol och droger. Skulle det uppkomma att någon deltagare brutit mot denna nolltolerans förbehåller vi oss rätten att vidta åtgärder i samråd med länsledare och riksförbundsstyrelse. Efter som många av deltagarna är under 18 år ser vi mycket allvarligt på detta.

Postadress

Rix17

Skåne läns 4H

Råbyhill 2154

242 92 HÖRBY

0415-14550

Frågor tas emot på rix17@4h.se.